Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımKAPİTALİZMİN GÜVENLİK DUVARI: OTO ANTİKOR GÜDÜLÜ TOPLUM.

Özgür Barış

07 Ocak 2014, 08:16

Özgür BarışAntijen vücuda girdiğinde bağışıklık sistemi tarafından antikor üretimine yol açan yabancı moleküllerdir.

Antikorlar vücudun normal dengesini devam ettirmek için gelişmiş bir otokontrol sistemidir. Ama bazen faydalı durumları da bir tehlike olarak algılayıp saldırarak beden ölümlerine neden olabilir örneğin organ nakillerinde bu konuya dikkat edilir.

Fazla Antikor üretildiğinde yani otoantikor olduğunda bu antikorlar tiroid bezlerine yapışarak görevini engeller ve vücudun dengesi bozarak tiroid yetmezliğine neden olur bu da kronik bir rahatsızlık silsilesine gebe bırakır. 

Toplumun bazı güdüleri vardır.  Bu güdüler bilinç dışı çalışır, farkındalık düzeyinin çok altında yer alıp kapitalist sistem tarafından topluma enjekte edilen sözsüz programcıklar, davranış kalıpları içerir.

Bunlardan bazıları; Güç odağına sahip olmak, yakın olmak, başkasının kendisi gibi düşünmesi için baskılamak, farklı olanı ezmek, cezalandırmak ve dönüştürmek ( misyonerlik vb.) sistem dışı olanları düşman ilan edip öldürmek gibi topluma yüklenmiş davranış kalıpları vardır. Bu kalıplar işte vücudun gereksiz ürettiği antikorlar gibidir.

Vücuda bir doku, bir organ nakledildiğinde veya faydalı bir protein girdiğinde alerjik bir tepki ile tepkilemesi bilinç dışı olarak bedeni ölüme sürükleyebildiği gibi Toplumun kendini uyandıracak, toplumun bilinç seviyesini yükseltecek, toplumu uygarlaştıracak sistemler entegre olmaya başladığında veya farklı ve uygar bir fikir ile karşılaştığında hemen oto antikor üreterek yargısız sualsiz düşman ilan edilip cezalandırılması, öldürülmesi de toplumsal yaşamın bir hastalığıdır ve o toplumun toplumsal şuurunun ölmesi an meselesidir.

Kapitalizm insanların zihninde, kendini yıkacak tüm faydalı düşüncelere bir set çekmiş, davranış kalıpları geliştirmiş ve oto antikor üretmiştir.

Bu oto kontrol mekanizmasının Türkçesi Halk Algısıdır. Halkın neyi nasıl düşmanca algılayacağı kimi uydurulmuş dini metinlerle, kimi gelenek göreneklerle ve kimisi de ırkçılıkla düzenlenmiş içi şişirilmiş, halka hoş gösterilmiş içine bazı ufak faydalar serpiştirilmiş ve vazgeçilmez olarak halkın kalbinde mühürlenmiştir.

Sosyalist diyalektik felsefenin ve bu temele dayalı bireylerin yapacağı yegane işlem; halkın kendi algı dilini yeniden kodlayarak yine halkın şuur düzeyine göre şekillendirip sosyalizm sistemini farklı dil kalıpları ile yeniden çerçeveleyerek sunmaktır.


ÖZGÜR BARIŞ 

Bu haber 1186 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi